رییس هیات مدیره بیمه البرز در کنگره صنعت حفاری ایران: صنعت نفت از کمبود متخصصان بیمه ای رنج می برد

  • 1397/12/06

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، سید محمد رضا میری ‌لواسانی افزود: بیمه البرز در چند ماه گذشته تلاش کرده است با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در این بخش گام های مثبتی در صنایع نفت،‌ گاز و پتروشیمی بردارد.
وی که دارای مدرک دکترای مدیریت ریسک و کارشناسی ارشد سازه های دریایی از انگلستان و سابقه مشاور بیمه ای در شرکت ملی نفت ایران،‌ شرکت حفاری شمال و شرکت نفت و گاز پارس است، اظهار داشت: صنعت بیمه به صورت کنسرسیومی متشکل از هشت شرکت بیمه با صنعت نفت همکاری دارد اما متاسفانه تعداد متخصصان در بخش‌های ساحلی و فراساحلی صنعت نفت بسیار اندک است بنابراین هدف من از ورود به صنعت بیمه و شرکت بیمه البرز، تقویت حضور تخصصی صنعت بیمه در بخش نفت و گاز و پرورش نیروهای متخصص در این بخش است. 
به گفته رییس هیات مدیره بیمه البرز در فرآیند صدور بیمه‌نامه تا تاریخ انقضای آن در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باید یکسری ارزیابی‌هایی به صورت دوره‌ای انجام پذیرد اما متاسفانه در ایران نه شرکت‌های معتبر واسط بین دو صنعت وجود دارند که این ارزیابی را انجام دهند و نه نیروهای متخصصی در شرکت های بیمه پرورش پیدا کرده اند که بتوانند این شکاف و خلاء را پر کنند.
وی در پایان سخنرانی خود در ششمین کنگره صنعت حفاری ایران،‌ گفت: پس از حادثه خلیج مکزیک در سال ۲۰۱۰ میلادی که بزرگترین حادثه نشت نفت دریایی در جهان به شمار می رود، یک کتابچه مرجع راهنما به عنوان "SEMS" Safety and Environmental Management Systems یا مدیریت ایمنی برای نفت و گاز با رویکرد ایمنی، بیمه و محیط زیست تهیه و در جهان مورد استفاده قرار گرفت که اگر در کشور ما هم مورد استفاده قرار گیرد به برطرف شدن شکاف مذکور بین صنعت نفت و صنعت بیمه کشور کمک شایانی خواهد کرد. 
این گزارش حاکی است،‌ شرکت بیمه البرز، تنها شرکت بیمه‌ای حاضر در کنگره صنعت حفاری و اکتشاف و تولید با برپایی غرفه در نمایشگاه جانبی این کنگره حضور داشت. کنگره صنعت حفاری ایران به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای حوزه انرژی و بزرگترین رویداد صنعت بالادستی نفت ایران هرساله میزبان شرکت کنندگان داخلی و خارجی از حدود ۱۲۰ شرکت، مقامات رسمی دولتی، شرکت های ملی و بین المللی NOCs & IOCs و تاثیرگذاران حوزه نفت و گاز و مدیران و متخصصان شرکت های خصوصی است. 

>

با ما در ارتباط باشید